Tester Parfüm Nedir ?

Deneme parfüm de diyebiliriz. Parfüm firmalarının müşterilerinin satın alacağı parfümlerin kokularını önceden deneyebilmesi için özel olarak ürettikleri orijinal parfümlerin numuneleri tester parfüm olarak adlandırılır. Tester parfümlerin, satış noktalarında normal kutusuyla satılan orijinal parfümler ile içeriği aynıdır. Tester parfümü üretimi yapılırken içeriği, orijinal parfüm içeriği ile aynı değerlere sahiptir. Esans değerleri, orijinal parfüm ile aynı koku notalarına sahiptir.

Parfüm de Koku Notaları Ne Demek ?

Bir parfümün kokusunu yayma aşamaları nota olarak adlandırılır. Parfümde üç adet nota olması gerekir. Parfümde ki kokular üst nota, orta ve alt nota olmak üzere üç farklı esansa ayrılarak incelenir. İlk sıkıldığında net olarak alınan koku, o parfümün üst notasıdır. Parfümün temasını ve karakterini yansıtan kısmı orta notadır. Parfümün kalitesini ve kokusunun kalıcılık başarısını belirleyen kısmı ise alt notasıdır..

Tester Parfüm Ambalajı Nasıldır ?

Tester parfüm, orijinal parfüm ile aynı şişeye sahiptir.. Hiç bir farklılık yoktur. Tester parfümler ile orijinal parfümler arasında ki farklılık kutlularındadır. Tester parfümler, orijinal parfüm kutularında değil tester parfümler için özel olarak hazırlanmış, orijinal parfüm kutularına göre daha basit ve sade kutular içinde olurlar. Parfüm firmaları, satışlarını artırmak için, belli sayıdaki toptan parfüm satışlarının yanında genellikle sade ve beyaz kutularda, kapaksız olarak ve şişenin üzerinde “tester” ibaresi bulunacak şekilde tester parfümlerini satış noktalarına gönderirler. Tester parfüm kutularının üzerinde deneme parfümü olduğuna dair yazılar bulunur.

Firmaların tek bir numunesi vardır ve deneme parfümler her satış  noktasında  aynı görünüşte olurlar. Yazılar yabancı olmakla birlikte, markalara göre dillerde farklılık gösterebilir. Genellikle; tester, testeur, demoware, demonstrasyon testeur, not for sale şeklinde üzerinde yazı halde olur, yada herhangi bir yerine etiket olarak yapıştırılmış olabilir. Tester Parfüm şişeleri orijinal parfüm şişesi ile aynıdır, şişelerde herhangi bir fark görülmez. Tek farklılık, şişe üzerinde veya şişenin alt kısmındaki etiketlerinde aynen kutunun üzerindeki gibi tester olduğunu belirten yazılardır. Tester parfüm şişelerinin bir kısmı kapaklı bir kısmı da kapaksız olurlar ve bu durum parfüm markasına göre değişir fakat satış noktasında aynıdır. Yani bir satış noktasında kapaklı olan bir tester parfüm başka bir satış noktasında kapaksız olmaz.

Tester Parfüm Neden Tercih Edilir ?

Tester parfümler satın alma gücü daha düşük olan parfüm tüketicileri tarafından, orijinali çok daha pahalı olması dolayısıyla tercih edilmektedir.. Çünkü kokusu, rengi ve kalıcılığı açısından orijinali ile yüzde yüz aynı ve hiçbir farklılığı yoktur. İçeriği aynı olan parfümlerin şişeleri de aynıdır, orijinal parfüm şişeleri ile tester parfüm şişeleri arasında bariz bir fark göremezsiniz. Sadece şişe üzerinde veya alt kısmındaki etiketlerinde aynen kutusunun üzerindeki gibi tester olduğunu belirten yazılar bulunmaktadır. İkisinin arasında ki tek fark ambalajı olan parfümlere, daha ucuza  sahip olmak çok mantıklı bir alışveriş seçeneği olabilmektedir.. Bu oldukça mantıklı ve bütçeye katkı sağlayan sebepten dolayı da tester parfümler parfüm tüketicileri tarafından çokça rağbet görmektedir. 

Tester Parfüm Nedir ?

Orjinal Parfüm Nasıl Kullanılmalı?

Tester Parfüm Nedir ?

Parfüm Kokularını Keşfetmek

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir