Parfümeri Mağazası

0 Paylaşım
0
0
0

Parfümeri Mağazası

Çeşitli markaların parfüm, kozmetik, cilt bakım ve kişisel bakım ürünlerinin, makyaj malzemelerinin yapımının veya satımının gerçekleştiği alanların tümüne verilen bir isim olduğu bilinmektedir. En güzel parfümleri parfümeri olarak kullanılabilmektedir. Bu parfümler oldukça sağlıklı olmaktadır.

EDP Parfüm Nedir?

Eau de parfüm veya Edp, bakıldığında ücret olarak Edt parfüm çeşidinden daha pahalıdırlar, fakat Edt parfümüne veya diğer parfümlere nazaran cilt ve kıyafetlerimizde 10-16 saat arasında daha uzun süre kalıcılığa sahip olduğu bilinmektedir. Geçmiş yıllarda eau de yalnızca kadın parfümleri olduğu söylenmektedir. Sonraki yıllarda, yani günümüzdeyse erkek parfümlerin de gönül rahatlığıyla bulunduğu söylenmektedir.

EDP parfümler uzun süre hem ciltte hem kıyafetlerde kalıcıyken insanlar neden edp parfüm kullanmak ister diye sorular sorulmaktadır. Bunun sebebi her güçlü, kalıcı kokunun kişiden kişiye değişmesi veya bu kokuları herkesin tercih edilmediğini bilmemiz gerekmektedir. Fakat bu değildir ki Edp her zaman güçlü kokar veya Edt her zaman yumuşak olur, tabi ki de her zaman bu şekilde olmayabilir, fakat genelde böyle olduğu bilinmektedir.

Edt Parfüm Nedir?

 Eau de toilette parfüm ya da EDT parfümü en fazla karşımıza gelen ve en fazla karşılaştığımız parfüm çeşididir. Bunun nedeni tüm parfümlerin genelde EDT parfümünün tam ortası ayarında olmasındandır. Ayrıca parfüm yağı oranı olarak bakıldığında en iyi maliyetli olanıdır, bunun için edt parfüm EDP parfümlerinden daha uygun fiyata satılmaktadır.

 Her ne kadar EDT parfümlerinin konsantrasyonları EDP parfümlerinden düşük olsa bile asla hafife alınmaması gerekmektedir. Çünkü kaliteli bir EDT parfümü giysi üzerinde EDP den daha kalıcı hafta 48 saate kadar kalıcılık sağlayabileceğini de unutmamamız gerekmektedir.

 Edt ve Edp Parfüm Farkları

EDP parfümlerinin konsantrasyonları oldukça yüksektir, EDT parfümlerinin ise konsantrasyonları daha düşüktür. Her ne kadar genel olarak baktığımızda EDP parfümleri daha kalıcı olarak karşımıza çıksa bile markaya, kullanılan malzemelerin kalitesine, malzemelerin konsantrasyon oranlarına göre değişkenlik gösterebileceğini bilmemiz gerekmektedir.

 Genel olarak EDP -, EDT %8- arasında konsantrasyona sahip olunduğu bilinmektedir. Fakat genelde EDP parfümünün konsantrasyon ve kalıcılık olarak EDT parfümünden daha iyi olduğu söylenmektedir.

 Kalıcı Parfüm

Her kişi kullandığı parfümün kalıcı ve uzun ömürlü olmasını ister. Parfümün üzerinde EDP yazısı varsa uzun süre kalıcı olmaktadır. Aslında bu parfümler ağır değil daha yoğundur. Yüksek konsantrasyonu olduğu ve kalıcılığı olduğundan EDP yazısı olan parfümler tercih edilmektedir.

 Parfüm Sorgula

Satın alınan parfümler barkod sorgulama ile sorgulanabilmektedir. Bunun için GS1 tarafından hazırlanan GEPİR üzerinden yapılabilir, hadi gelin birlikte nasıl olduğunu inceleyelim. Parfüm kutusundaki barkodu ana sayfadaki GTIN ile ara kutuna girip barkod numaranı yazınız.

 Alttaki kısımdan sahibi seçeneğine tıklayın ardından tam eşleşen seçeneğine basın, kayıt ürün çıkmazsa ürün sahtedir, kayıtlı ürün çıkarsa ürün gerçek ve orjinaldir. Bu şekilde kolay daha kolay şekilde alınmaktadır.

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlarda Hoşunuza Gidebilir

Orjinal Parfüm!

Orjinal parfüm daha kalıcı ve daha etkili olduğundan satın alırken parfümlerin orijinalliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle parfüm sorgulama…

Gümrükten Mallar

Gümrük malları satışları içerisinde pek çok ürün yer almaktadır. Yeni çıkan ürünleri daha uygun fiyata satın almak isteyenler…