Parfüm Seçimi!

0 Paylaşım
0
0
0

Parfümlerinizi uzun yıllardır kullandığınız markadan mı tercih ediyorsunuz? Yoksa yeniliklere de açık mısınız? Genellikle sevdiğimiz ve kendimiz yakışan bir kokuyu bulduğumuzda vazgeçmeyiz. Yeni bir koku aynı zamanda risk demektir. Tene uyup uymayacağı, kalıcı olup olmadığı önemlidir.

 Parfüm Nedir?

 Genel anlamıyla parfüm birbirinden hoş ve uçucu kokuların birleştirilmesi sonucu elde edilen kokudur. Doğal yağlardan ve bitkilerden elde edilen aromalarla hazırlanmaktadır. İnsan tenine olumsuz etki etmemesi adına ciddi sağlık denetimlerinden geçerek hazırlanır.

 Her tenden tene göre değişiklik gösterebilir. Koyu tenlilere baharat ya da ağaç kokuları çok yakışabilir. Ama daha açık tenli iseniz çiçek, sabun, pudra kokuları daha çok yakışır. Kokunun insan tenine oturması diye bir tabir vardır.

 Bazen kendiniz için en doğru kokuyu bulana kadar pek çok deneme de yapabilirsiniz. Sizin o anda üzerinizde kokanı hemen algılamanız mümkün olmayabilir. Ama yanınızdaki kişiler tarafından hoş karşılanacaksınız. Onlarda bıraktığı etki ile doğru kokunuzu da bulmuş olursunuz.

 Parfüm Blog

 Genellikle erkek parfüm seçenekleri kadınlara göre biraz daha az sayıdadır. Erkeklerin kullandıkları parfümlerin yapısı daha ağır ve odunsu kokulardan oluşur. Çünkü erkek ter bezleri daha aktif ve hızlı çalışır. Sürülen kokunun tende kalıcı olması gerekir.

 Erkekler parfümlerini genellikle gün içinde bir kere kullanırlar. Sabah sürülen bir kokunun kalıcı olması birkaç şeye göre belirlenir. Kokunun kalitesi, ten yapısı, yenilen baharatlı yiyecekler gibi değişkenler etkiler.

 Bunun yanında kadın parfüm ise daha çeşitli aromalardan oluşur. Kadınlar genellikle parfümlerini gün içinde birden fazla kullanırlar. Çantalarında özel boy taşımak da onlara güven verir. Ancak kaliteli parfümler için muadil olmayan orijinal kokuların kullanılması şarttır. Muadil kokular o anda çok hoş kokabilir. Ama kalıcılık açısından sınıfta kalır.

 Parfüm Hakkında Bilgiler

 Parfüm kullanmak için bazı temel bilgilere sahip olmak gerekir. Ya da işi bilen birinden güvenli tavsiye alabilirsiniz. Öncelikle teninizin asla alerjik yapıda olmaması gerekir. Bunun yanında özel bir aroma ya da bitkiye karşı da alerjiniz olabilir.

 Bir parfümün alerjik reaksiyon oluşturduğunu nasıl anlarsınız peki? Genellikle kokuyu sıktıktan kısa bir süre sonra kaşınma ve kızarıklık oluşur. Eğer fark etmezseniz ve sürmeye devam ederseniz artabilir. Parfümlerin başlangıç kültürünün birçok toplumda kullanıldığını biliyoruz. Ama kelime anlamı olarak Fransızcadan tüm dünyaya yayılmış bir hoşluktur.

 EDP ve EDT Parfüm

 EDP ve EDT parfüm birbirine hep karıştırılır. Hatta aynı şey olduğu bile düşünülebilir. Ama aslında kökeni aynı olsa bile özellikleri açısından farklıdır. EDP parfümler genellikle daha çabuk uçan ve kalıcılığı daha az olan kokulardır. Bunun için fiyat olarak daha uygun rakama satılırlar. Çiçek ve yağların özünden belli bir miktara kadar yararlanılarak hazırlanır.

 EDT parfümler ise gerçek ve uzun kalıcı kokulardır. Fiyat olarak daha pahalıya satılırlar. hacim ölçüleri daha azdır. Ancak hazırlanma aşamasında kullanıldığı özün tamamını içerir. Bunun için de bazen sıkmadığınız günlerde bile teninizde, kıyafetlerinizde kokabilir.

 Eğer akılda kalıcı olmak ve hoş kokmak istiyorsanız mutlaka orijinal koku tercih edin. Ancak ekonomik gerçekler de etkili olabiliyor. Bu noktada en iyi çözüm ise gumrukmallarisatisi.com adresinden ucuz orijinal koku almak olacaktır.

0 Paylaşım
1 Yorum
  1. Geri bildirim: Orjinal Parfüm! – Blog
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlarda Hoşunuza Gidebilir

Orjinal Parfüm!

Orjinal parfüm daha kalıcı ve daha etkili olduğundan satın alırken parfümlerin orijinalliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle parfüm sorgulama…

Parfüm Kadın

Parfüm Kadın Kozmetik malzemeler kadınların erkeklerin sürekli kullandığı bakım malzemeleri arasında bulunmaktadır. Özellikle seçilen ya da kullanılan parfümler…