Parfüm Kokuları Ve Özellikleri

0 Shares
0
0
0

Tüm zamanların en çok konuşulan konusu haline gelen parfüm markaları, çeşitleri ve kokuları oldukça kapsamlı düşünülmesi gereken konular arasındadır. Parfüm alışverişi yaparken dikkat edeceğiniz kokular, cinsiyetinize göre parfüm seçiminiz, orjinal ve tester parfüm arasındaki benzerlik ve farklılıklar tüm bunlar ne olursa olsun son derece önemli ve zaman harcanması gereken kokulardır. Genel anlamda baktığımızda parfüm kokuları ve çeşitleri tam anlamı ile bilinmeden alınır, ve sonrasında ya çok para ödenir ya da teninize uygun olmaz.

Parfümler ve Kokuları

 Parfüm kullanacak olan kişiler öncelikle kadın ve erkek parfüm ayrımını yapabilecek konumda olmalıdır. Kadın parfümü ve erkek parfümü arasında bazı farklar bulunmaktadır. Tester kadın parfümlerinin notaları genelde daha feminen, çiçeksi veya tatlı kokular iken; erkek parfümlerinin kokuları odunsu notalar ve baharat kokuları hâkimdir. Genel de unisex parfümlerde; notalar belli bir dengede olmaktadır.

 Bu parfümler hem erkelerin hem de kadınların da kullanacağı tarzda kokular olmaktadır. Üretimleri ortak esanslardan yapılmaktadır. Orjinal parfümlerin üretimlerinde kendine özel parfüm üretimi yaptırmak isteyen kişiler için niş parfümler üretilmektedir. Bu parfümler genelde sınırlı sayıda üretilir ve her yerde bulamayacağınız şekilde özel esanslar kullanılarak üretilir. Orjnal parfüm şeklinde üretilen niş parfümler; şişe tasarımı , kokusu yönünden eşsiz ve benzersiz bir şekildedir. Kullanan kişiler kendilerini özel hissedeceklerdir.

Parfüm Markaları Ve Koku Çeşitleri

 Parfüm üretimleri eskiden sadece parfüm evlerinde yapılmaktaydı. Şimdilerde ise; bu durum genişletilmiş ve farklı şekillerde üretimlere başlanmıştır. Günümüzde bir çok farklı marka kendi stillerini yansıtan, kendilerine özel parfümleri piyasaya sürmektedir. Belli bir süre sonra üretilen orjinal parfümler bu markaların isimleri ile anılmaya başlamıştır.

 Genelde özel üretilen bu tarz parfümlerin tester parfüm seçeneği de bulunmaktadır. Tester parfüm ve  orjinal parfüm aynı içeriğe sahip olduğu için satış esnasında kullanacak olan kişiye son derece faydalı olmaktadır. Günümüzde gençler genelde egzotik dokunuşlara sahip parfümleri tercih etmektedir.  Niş parfümler genelde özel üretim oldukları için tester seçenekleri yoktur. Zaten kişi kendi belirlediği koku seçenekleri ile üretim yaptırdığı için genel anlamda deneme ihtiyacı duymazlar.

0 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öneriler

En Uygun Tercih Olan Koku

İnsan vücudu belli bir koku hormonuna sahiptir ve bu kokuyu salgıladığında üzerinize sıktığınız parfüm kokusuyla birleştiğinde dışarıya güzel…
Devamını Oku

Parfüm Nedir?

 Parfüm sektörü lüks bir sektördür fakat pek güç kaybına uğramaz. Çünkü insanlık tarihinin her döneminde bir gereksinim olarak…
Devamını Oku