Kalıcı Ve Güzel Kokmak Artık Zor Değil

0 Shares
0
0
0

Parfüm yıllar boyunca birçok nedenden ortaya çıktığı söylenilen en çok bilinen ise güzel koku, güzel kokmak anlamına gelmektedir. Diğer dikkat çeken başka bir bilgi ise 1370 yılında ‘Macar Suyu’ adı altında lavantalarla bir güzel koku yapılmış ve o dönemin en güzel kadını olarak adı anılan Macar kraliçesine armağan edilmiştir. Zaman boyunca değişen parfümler olmuş birçok kokudan farklı farklı aromatik kokular elde edilmiştir. Değişen zamanla beraber parfümler de farklı isimler almıştır. Parfümler tester parfüm, orijinal parfüm olarak adlandırılmıştır.

Peki Nedir Tester Parfüm?

 Tester parfüm kişilerin orijinal parfüm almadan önce firmalar tarafından orijinal parfümün aynı barkod, seri numarası ve aynı koku frekansıyla üretilen parfümlerdir. Sizce de orijinal parfüm almadan evvel tester parfüm almak mantıklı değil mi? Neden derseniz orijinal parfümlerin fiyatları yüksek olacağından tester parfümler bir nevi sizlerin deneme ve yanılma öğretisi olacaktır. İşte bu yüzden orijinal parfümlere yüklü miktarda ödeme yapılmadan kokuları deneyip, beğenmenizi sağlayacaktır. Gelin birde orjinal parfüm nedir ona bakalım.

Orijinal Parfüm

 Orijinal parfüm hologram etiketi ile herhangi bir firmanın barkod numarası, seri numarası içeren şık şişeler ve kutularda yüksek fiyatlar ile üretilen parfüm çeşididir. Orijinal parfüm diğer parfümlerden farklı olarak daha kalıcı ve kokuları daha keskindir.

 Parfümlerin orijinal olup olmadığı seri numaralarından bilinebildiği gibi bazı firmalar ise her ürettikleri parfümler için ayrı seri numarası olacağından firma sitelerinden sorgulama ekranı da açmaktadırlar. Sizce de en iyi yöntem bu değil mi? Birçok kişi orijinal parfüm yerine sahte parfümler alarak kandırılmaktadır. Bu çözüm ise kişilerin orijinal parfüm seçmede hayatlarını kolaylaştırmaktadır.

 Orijinal Parfüm Nasıl Ayırt Edilmelidir?

 Öncelik olarak orijinal parfümlerin kokularının daha kalıcı olduğunu unutmamalısınız. Bir başka önemli detay ise orijinal parfümlerin kutularında parfüm şişelerinin kırılmaması için ek bir karton bulunmaktadır. Ama sahte parfümlerde ise şişeler ya kutulara gelişigüzel koyulur ya da hiç kutuya konulmamaktadır.

 Ucuz parfümlerde renklendirici fazla koyulduğundan aldığınız bir parfümü ya da denediğiniz bir parfümü ilk olarak bir peçeteye sıkar mısınız? Neden mi? Çünkü orijinal parfümlerde renklendirici az olduğundan peçetedeki rengin koyu olduğunu fark edeceksiniz.

0 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öneriler

En Uygun Tercih Olan Koku

İnsan vücudu belli bir koku hormonuna sahiptir ve bu kokuyu salgıladığında üzerinize sıktığınız parfüm kokusuyla birleştiğinde dışarıya güzel…
Devamını Oku

Parfüm Nedir?

 Parfüm sektörü lüks bir sektördür fakat pek güç kaybına uğramaz. Çünkü insanlık tarihinin her döneminde bir gereksinim olarak…
Devamını Oku