Kalıcı Bir Koku

0 Shares
0
0
0

Parfümler hem kadın hem de erkeklerin ortak zevklerinden biridir. Güzel bir parfüm kullanmak ve kullanılan parfümün başkalarının tarafından beğenilmesi kişiyi oldukça mutlu eder. Parfüm seçimi aslına bakıldığında oldukça zordur ve bilinçli olarak yapılması gereklidir. Eğer ilk kez kullanılacak bir parfüm ise öncesinde mutlaka denenmesi gereklidir. Parfümü üç nota oluşturmaktadır. Bu üç nota birbirinden farklı kokuları barındırır. Alt, orta ve üst notalar her tende farklı bir duruşa sahiptir.

 Parfümün en önemli notasını alt nota oluşturmaktadır. Dip nota olarak da bilinen bu nota parfümün gerçek kokusunun notasıdır. Parfüm tene sıkıldıktan yaklaşık yarım saat sonra ortaya çıkan bu koku parfümün kalıcı olacak kokusudur. Bu sebeple tester parfüm kullanımı tavsiye edilir. Tester parfüm klasik parfümlere oranla daha küçük bir forma sahiptir. Parfümün kokusu konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlerin mutlaka kullanması tavsiye edilmektedir.

Muazzam Bir Kalıcılık Seviyesi İle Orjinal Parfüm

 Orjinal parfümler gerek kokuları gerekse kalıcılık seviyeleri ile dikkat çekmektedir. Orjinal parfümler tek bir fıs sıkılmasında dahi gün içerisinde yüksek bir kalıcılık seviyesi göstermektedir. Etkileyici bir kokuya sahip olmak isteyenlerin tercihi olan orjinal parfüm seçenekleri oldukça fazladır. Teninize en çok yakışacak olan parfümü deneyerek kolayca satın alabilirsiniz. Sitenizden uygun fiyatlara kolayca parfüm siparişi verebilir ve kısa süre içerisinde gerçekleşen teslimatımızla ayrıcalıkları yaşayabilirsiniz.

Kalıcılık seviyesini Arttırmak İçin Gerekenler

 Parfüm kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli detaylar mevcuttur. Gerek parfümün sıkılış şekli gerekse nereye sıkıldığı büyük bir öneme sahiptir. Parfümünüzün gün içerisinde yüksek bir kalıcılık seviyesi göstermesini istiyorsanız kan akışının hızlı olduğu bölgelere uygulama yapmanız gereklidir. Bilekler, boyun bölgesi, diz kapaklarının arkası parfümün en yüksek kalıcılık gösterdiği bölgeler arasındadır. Ayrıca temiz bir bedene uygulama yapmak gereklidir. Bu şekilde vücutta parfümün tüm notalarının temiz bir şekilde hissedilmesi mümkün kılınabilir.

Doğru Parfüm Seçimi

 Parfüm seçimlerinin bilinçli olarak yapılması oldukça önemlidir. Her koku her tende iyi duracak diye bir şart yoktur. Örneğin arkadaşınızda beğendiğiniz bir parfüm sizin teninize yakışmayabilir. Bu sebeple parfüm alışverişinde bilinen markalara yönelmek ve eğer mümkünse parfümü denedikten sonra bir gün beklemek gereklidir. Bu şekilde parfümün gerçek kokusunun algılanması ve tende duruşu kolayca görülebilir.

0 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öneriler

Parfüm Kimliğinizi Yansıtır

Esans yağların ve çeşitli kimyasal maddelerin aromatik şekilde karıştırarak elde edilen şişelenmiş güzel kokulara parfüm denir. Parfümler insan…
Devamını Oku

Parfüm İmzanız Olsun

Her insanın belirleyici özellikleri vardır. Hatta öyle insanlar vardır ki bir ortama girdiğinde parfümünün kokusu kendisinden önce gelir.…
Devamını Oku