İnsan Nasıl Koku Alır?

0 Paylaşım
0
0
0

İnsan Nasıl Koku Alır?

Koku alma işlevi, anatomik olarak burun koku alanına koku moleküllerinin ulaşması için, normal bir şekilde nefes alma dışında, burun kaslarının bu aşamaya daha aktif bir şekilde katıldığı ve havayı da burun çatısında bulunan koku alanına daha fazla yönlendirdiği koklama davranışı şeklinde olmaktadır.

 Görmek için göz hareketleri ne derece gerekliyse, koku almak için de koklama davranışı gerekli olmaktadır. Genel olarak koku alma denilince akla parfümler ve bunların çeşitleri gelmektedir. Günlük yaşamımızda çok farklı çeşitte parfüm kullanımı yapılmaktadır. Bunlar da oldukça etkili ve kaliteli parfüm çeşitleri olmaktadır.

 Unisex Parfüm Önerileri

Unisex parfüm erkek ve kadınlar tarafından kullanılabilen parfümler olmaktadır. Bu parfümlerin içerisinde yer alan notalar kadınlara da erkeklere de yakışan ve ten uyumu sağlayan her iki tarafında çok rahat bir şekilde kullanabileceği keskin farklara da sahip olmayan kokular olmaktadır. Bu konuda unisex parfüm önerileri verilecek olursa, çok hafif ve tene uyumlu kokular tercih edilmelidir. Çiçek ya da kadın koku esanslı parfümler tercih edilmemelidir.

Unisex Parfüm Kullananlar

 Hem kadın hem de erkek için çok uyumlu özellikler taşıyan unisex parfümler, kullanıcılarını daima özel ve mutlu hissettirmektedir. Parfüm çeşitleri olarak çok ayrı ve farklı koku özelliğine sahip olan bu tarz parfümler koku bakımında erkek ya da kadını yansıtmaz. Çok farklı biz koku ve aroma içeriğine sahip olmaktadır.

 Aynı zamanda ne erkek de ne de kadında rahatsız edici ağır bir koku yansıtmaz. Aksine çok hafif ve etkileyici bir özelliğe sahip olmaktadır. Kullanan kişiler belli bir ortama girdikleri zaman da farklı koku tarzları ile dikkat çekerler.

 Ünisex Parfüm Markaları

 Genelde, günlük kullanım için çok fazla tercih edilen ünisex parfüm çeşitleri çok fazla markada bulunmaktadır. Bu markalar; Calvin Klein Ck One EDT 200 ml, Tom Ford Black Orchid EDP 100 ml, Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 70 ml EDP, Calvin Klein Be Edt 200 ml, Tiziana Terenzi Kirke 100 Ml EDP unisex parfümleri olmaktadır. Bu markalar genelde çok fazla tercih edilen etkileyici ürünler olmaktadır.

 En İyi Afrodizyak Parfüm

En iyi ve etkili afrodizyak bayan parfümleri çok geniş bir çeşit ve özelliğe sahip olmaktadır. Bunun yanında yasemin, gül ve de vanilya gibi farklı ve hoş kokulu özlerle formüle edilen Guerlain Shalimar parfüm, en iyi afrodizyak parfüm çeşitleri arasında yer almaktadır. Bunun yanında baharatlı kokusu ile ilgi çeken parfümün en tepe notasında bergamot, en dip notasında da tonka fasülyesi bunun yanında da kalp notalarında da iris, vanilya, yasemin ve gül bulunmaktadır.

 Tam anlamı ile romantik ve cezbedici bir kokuya sahip olan afrodizyak etkili parfümler kadın ya da erkeği çok iyi hissettirmektedir. Bunun yanında afrodizyak etkili bir parfüm kullanımı sonrasında kişinin seksi yanını da ortaya çıkarmaktadır. Bu parfümü kullanan erkek ya da kadın karşı cinsi anında etkisi altına almaktadır.

Tester ve orjinal parfüm farkı nedir nasıl anlaşılır adlı bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz..

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlarda Hoşunuza Gidebilir

Orjinal Parfüm!

Orjinal parfüm daha kalıcı ve daha etkili olduğundan satın alırken parfümlerin orijinalliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle parfüm sorgulama…