Doğru Parfüm Nasıl Bulunur?

0 Shares
0
0
0

Kokuların duygularımız, hafızamız üzerinde etkisi oldukça büyüktür. Güzel bir koku algıladığımız zaman kendimizi daha mutlu hissederiz. Bazı kokular anılarımızı da anımsamamıza neden olabilmektedir. Size olumlu bir his yaratan bir kokulu parfüm aldığınız zaman kendinizi daha iyi hissedersiniz. Hatta bazı parfüm kokuları kişileri kendimize daha yakın hissetmemizi sağlar.

Doğru Parfüm Nasıl Bulunur?

 Bir parfüm almaya karar verdiğiniz zaman bunu sabah saatlerinde yapmalısınız. Sabahları koku alma duygusu uyanıktır. Havaya gündelik kokular karışmamıştır. Burun çok kolay bir şekilde yorulabilmektedir. Üç koklamadan sonra burun kokuları ayırt etmekte zorlanmaya başlar. Uzmanlar koku duyusunu tazelemenin en iyi olan kahveyi önermektedir. Kahve aromasının kokusu diğer büyün kokuları etkisiz hale getirmektedir. Parfümü alacağınız yerde tester parfüm bulunmaktadır. Kişiler bu tester parfümler sayesinde kokuları koklayıp parfüm seçebilir.

Parfüm Ne zaman ve Nasıl Kullanılır?

 Uzmanlar parfümün duştan sonra sürülmesinin en doğru zaman olduğunu söylemektedir. Hızlı olan kan dolaşımı sayesinde koku cilt üzerinde daha kalıcı bir şekilde olacaktır.

Parfümün En Kalıcı Olduğu Bölgeler Nerelerdir?

 Kokunun kalıcılığı en ideal şakaklar, iki göğüs arası, kol içerleridir. Buralarda kan damarları incedir. Bundan dolayı daha sıcaktır. Bu da kokunun tende daha iyi kalmasını sağlamaktadır.

Parfüm Nerede Saklanmalıdır?

 Aydınlık, sıcak ve nemli ortamlar parfümlerin ömürlerini kısaltmaktadır. Parfümler kapağı kapalı bir şekilde serin ve karanlık bölgelerde tutulması gerekmektedir. Bir dolap içerisinde veya çekmecede saklamak en doğrusu olacaktır.

Bir Parfümün Kalıcılığı Ne Kadardır?

 Bir parfüm içerisinde ne kadar alkol fazla ise kalıcılığı o kadar fazladır. Saf olan bir parfümün kokusu yüksektir. Fakat düşük alkolden dolayı en geç 6 ay içerisinde bu parfümlerin tüketilmesi gerekmektedir. Eau de parfüm ve eau de toilette içerisinde alkol oranı yüksektir. Bu parfümler üç yıl kadar dayanabilmektedir. Eğer sahip olunan parfümün kokusunda ve renginde değişiklik mevcut ise o parfümün atılması gerekmektedir.

Bir Parfümün Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

 Bir parfüm satın alırken orijinal mi yoksa sahte mi olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Bazen indirimlerden veya sokak satıcılarından parfümler alabiliyoruz ve böyle durumlarda parfümün orijinal olup olmadığına bakmamız gerekmektedir. Orjinal parfüm kutularında kartonlar vardır. Aynı zamanda orijinal parfümlerin şişeleri hatasız bir şekildedir.

0 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öneriler

Parfüm Kimliğinizi Yansıtır

Esans yağların ve çeşitli kimyasal maddelerin aromatik şekilde karıştırarak elde edilen şişelenmiş güzel kokulara parfüm denir. Parfümler insan…
Devamını Oku

Parfüm İmzanız Olsun

Her insanın belirleyici özellikleri vardır. Hatta öyle insanlar vardır ki bir ortama girdiğinde parfümünün kokusu kendisinden önce gelir.…
Devamını Oku